Список загиблих в Дахау

Оприлюднюємо прізвища 96 військовополонених – уродженців України, представників командного складу Червоної армії. Персональні дані воїнів уточнено та доповнено. Перелік систематизовано за областями України.

Дахау – один із перших концентраційних таборів на території Німеччини, заснований у березні 1933 р. неподалік від Мюнхена. Це був перший «дослідний полігон», у якому розроблялася система покарань та інших форм фізичних і моральних знущань над полоненими. Радянські військовополонені становили одну з найбільших груп в’язнів табору. Концентраційний табір Дахау функціонував до 1945 р. За 12 років через нього пройшло 200 тис. осіб, вижило – 40 тис.

У 1965 р. з ініціативи колишніх бранців і за підтримки баварського уряду було створено Музей-меморіал Дахау.

Матеріали розміщені для пошуку родичів та інформування громадськості.

Зворотний зв’язок: тел. +38 (044) 285-20-82

poshuk@warmuseum.kiev.ua