Колекції
Прапори захисників

Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини. Під ним ішли в бій, гинули, здійснювали подвиги. З початком війни на Донбасі українські воїни підняли Державний прапор України прапор на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, проявами вдячності командирам, символами віри в перемогу, саванами для полеглих тощо. Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські прапори стали осердям музейної колекції реліквій, що надійшли із зони АТО.

Автомобілі-побратими

У колекції предметів із зони АТО особливе місце посідають автомобілі, які українські захисники з гордістю (і цілком заслужено) називають своїми залізними побратимами. Усі авто передавали на фронт волонтери. Кожна машина має свою неповторну історію. Не пристосовані до воєнних дій, вони використовувалися для виконання бойових завдань, рятували бійців від куль та полону, доставляли їх додому під час ротацій. Пошкоджені й понівечені, вони стали музейними артефактами, аби свідчити про те, що відбувалося з українськими захисниками там, де плавився метал.

Трофейна техніка

До 75-річчя початку німецько-радянської війни в музеї був підготовлений спецпроект «Говорю з 1941-го…». В його основі – аудіоверсії 37 листів із колекції «Непрочитані листи 1941-го», записані науковими співробітниками та екскурсоводами. Упродовж 22 червня 2016 р. у режимі нон-стоп вони лунали в залах музею. Спецпроект дістав високу оцінку фахівців та справив незабутнє емоційне враження на відвідувачів. Нині записи наукові співробітники використовують на різних музейних заходах.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.