Новини

До Дня визволення України
20 жовтня 2016

Неодноразово доводилося українцям захищати та визволяти рідну землю від ворога. Друга світова війна прокотилася Україною безжальним колесом молоха двічі – під час оборонних та наступальних боїв, знищуючи все на своєму шляху. Проте 28 жовтня 1944р. врешті-решт окупантів вигнали з українських територій.

До Дня визволення України від нацистських загарбників студенти Київського транспортно-економічного коледжу за підтримки Меморіального комплексу та за участі студентів інших навчальних закладів м. Києва провели музейно-патріотичний захід «Ми – українці».

Зустріч розпочалася показом кінохроніки та історичним екскурсом у події 72-річної давнини. Екскурсовод Ганна Тарасенко розповіла про перипетії боїв, масштаби руйнацій та людських утрат. Спираючись на дослідження науковців музею, вона також зазначила, що попри встановлення офіційної дати визволення України – 28 жовтня 1944р., бої за очищення українських земель від загарбників тривали ще близько місяця. Це підтверджують і сповіщення про загибель солдатів, які зберігаються у фондах Меморіалу.

Для сучасної молоді події Другої світової війни стали ще ближчими через війну на Сході України. Під час заходу юнаки та дівчата згадували не лише про ветеранів Другої світової, а й про воїнів АТО – звучали пісні та вірші, які чіпляли струни кожної душі. Яна Ковтунович майстерно декламувала вірш «Ваш син – Герой» (автор – Христя Полянська). У цілковитій тиші голос дівчини переходив у тихий плач, переносячи слухачів на зустріч матері із загиблим сином. Добірка фото та відео на екрані відкривала нові обличчя вічної супутниці війни – смерті, яка знову забирає життя захисників України.

Спільне бажання миру, неначе перегукуючись із думками українців 1944-го року, проілюстрували слова Ірини Зінківської з пісні, яка прозвучала на завершення пам’ятного заходу:

«Нехай квітує Україна

В духмяних сонячних садах.

Нехай збирається родина,

Наш оберіг у всіх віках.

Привітною хай буде доля,

Не буде заздрості і зла»...