Прапори воїнів АТО
23 серпня 2016

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України в музеї презентували музейний спецпроект «Прапори воїнів АТО».

Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини. Під ним ішли в бій, гинули, здійснювали подвиги. З початком війни на Донбасі українські воїни підняли Український національно-державний прапор на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, проявами вдячності командирам, символами віри в перемогу, саванами для полеглих тощо.

Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські державні прапори стали серцем музейної колекції реліквій, що надійшли із зони АТО. Сьогодні відвідувачі вперше почули унікальні розповіді-легенди про 12 прапорів, які передали до музею воїни АТО: «Саван для Героїв», «Пам’яті загиблих "кіборгів"», «Командирові з подякою», «Зустріч після полону», «Віщий амулет», «Материнський оберіг», «Дитячий талісман», «Врятований», «Бутівський», «Невловимий», «Артилерійський», «Козацький».

Також на презентацію спецпроекту завітали та передали до музею прапори Герой України, легендарний танкіст майор Євген Межевікін, боєць 17-го окремого мотопіхотного батальйону Богдан Островський та боєць 2-го гаубично-самохідного артилерійського дивізіону, працівник Національного музею російського мистецтва Кирило Кобцев.

Кожен із гостей зазначив, що передає прапор для нащадків, щоб вони пам’ятали, якою ціною сучасні захисники України відстоюють незалежність та територіальну цілісність Батьківщини.

Богдан Островський завітав із своєю донечкою Настею, яку назвав «сенсом життя, що потрібно оберігати». Він передав до музею чорно-червоний прапор свого батальйону, який упродовж року майорів над шахтою «Південна» поблизу Горлівки. А Настя показала для гостей прапор, на якому підписи батька та його побратимів, що став сімейною реліквією.

Нагадуємо, що ознайомитися з музейним спецпроектом «Прапори воїнів АТО» можна в День Незалежності України. 24 серпня 2016 р. о 12.00 та 15.00 для всіх охочих наукові співробітники проведуть безкоштовні екскурсії.

Матеріали спецпроекту також розміщені на головній сторінці музейного сайту.