Слава козака не вмре, не загине
5 січня 2017

Початок року… тривають зимові свята, а до музею продовжують надходити експонати з місця, де свят немає – зі Сходу України. Там триває війна і не перестають гинути справжні Патріоти України.

Нещодавно користувачі соціальних мереж були вражені жахливими фото та відео знущання над тілом загиблого воїна, які виклали в Інтернет розлючені сепаратисти. 28 грудня 2016 р. під час розвідувального виходу поблизу Авдіївки загинув командир відділення розвідки 12-го окремого мотопіхотного батальйону 72-ї окремої мотопіхотної бригади Леонід Проводенко, відомий під позивним «Козак». Прощання з Героєм відбулося 2 січня 2017 р. в Києві на вулиці Інститутській, поряд із пам’ятним знаком Героям Небесної Сотні. Похоронили «Козака» на Лук’янівському кладовищі.

Особисті речі бійця, закривавлений одяг, за згодою дружини, до музею передав побратим Леоніда Проводенка – молодий розвідник Павло Якімчук, який, власне, і супроводжував тіло полеглого до Києва. Серед предметів, якими користувався Леонід у земному житті, метальні ножі, козацький спис, ключі від домівки на Луганщині. Він мріяв визволити рідне село і відкрити цими ключами двері до рідного дому, та не судилося…

Незабаром відвідувачі музею зможуть побачити ці речі, які вже стали експонатами, на новій виставці.