Новини

«Бойова подруга»
15 липня 2016

Автомобіль Opel Frontera подарували бійцям 801-го окремого загону боротьби з підводними диверсійними силами та засобами волонтери, які виїхали з Криму під час окупації півострова. Моряки також раніше дислокувалися в с. Перевальне АР Крим та в м. Севастополь, але після анексії морської бази передислокувалися на материк. Знову підступного ворога зустріли на Сході України.

2 березня 2015 р. група бійців загону отримала завдання розшукати та ліквідувати розвідувально-диверсійні групи, що діяли між селами Павлопіль і Пищевик Волноваського району Донецької області. Неподалік від с. Пищевик бійці потрапили в засідку. Сили противника значно переважали. Вогонь вівся з великокаліберного кулемета БТР-80, а також ГП-40, АКС. Екіпаж машини Opel Frontera взяв на себе завдання прикривати основні сили загону й виконав його сповна, врятувавши основну частину загону. Проте не обійшлося й без утрат. Ігор Руляк згадував: «Це було справжнє пекло. Стріляли перехресним вогнем. Ми відходили по полю. В лобове скло поцілила куля. Лише дивом вона не зачепила водія. У диску переднього правого колеса також з’явилася дірка, але машина була наче жива. Вона «зрозуміла», що треба вивезти поранених бійців. Поранені були всі. Через дві години ми вирвалися. Колесо спустило одразу, як дісталися блок-посту…».

У тому бою загинули виконувач обов’язків командира команди спецоперацій мічман Олег Стоноженко й технік команди спецоперацій старший сержант Олександр Стрелюк. Обидва посмертно нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Через отримані пошкодження «бойова подруга» моряків не підлягає ремонту. Свій бойовий шлях вона завершила. Тепер у стінах музею буде розповідати про ті пекельні події та про загиблих побратимів.