Зустріч із родинами загиблих Героїв України та Народних Героїв України.

У світле свято Покрови Пресвятої Богородиці та з нагоди Дня захисника України в музеї відбулася зустріч із родинами загиблих Героїв України та Народних Героїв України. На скорботні урочистості з’їхалися понад 70 родин із різних регіонів України. Це, зокрема, рідні Івана Зубкова, Андрія Кизила, Сергія Колодія, Ігоря Брановицького, Євгена Костюка, Андрія Жука, Назара Якубовського, Катерини Носкової, Степана Чубенка, Дмитра Лабуткіна, Миколи Козлова, Андрія Грицана, Олександра Гуменюка, загиблого під Дебальцевим екіпажу автомобільної санітарної роти у складі Анатолія Суліми, Сергія Кацабіна, Михайла Балюка та багатьох інших. Усіх їх поєднало спільне горе – втрата рідної й дорогої людини, яка віддала своє життя за Україну.

Родинам був презентований мультимедійний проект, присвячений загиблим у боях за незалежність і територіальну цілісність України – Мартиролог загиблих Героїв, де вони ще раз змогли вдивитися в рідне до болю обличчя.

На сьогодні Мартиролог містить 3 222 прізвища та портрети загиблих військовослужбовців з усіх силових відомств України, волонтерів та громадських активістів, долі яких обірвала підступна війна. Про втілені в Мартирологу художні образи розповів режисер, відеохудожник Олександр Дірдовський. «Я під великим враженням. Ви зробили величезну роботу, дуже важливу і щиру. Свічки по воді, імена кожного загиблого, їхні обличчя, а найголовніше – очі!!! Ми мусимо знати їх, пам’ятати про них, бо саме вони виборювали нашу свободу, нашу незалежність, і ми заради них повинні гідно жити. При кожній нагоді я буду заходити у цей Мартиролог, дивитися на наших загиблих і просити у них пробачення», – поділилася враженнями від побаченого Віолетта Кіртока – член нагородної ради ордена Народний Герой України.

Для зустрічі з родинами загиблих та ознайомлення з експозицією виставки «Український Схід» до музею завітали ветерани АТО, волонтери та небайдужі громадяни. До родин звернулися члени нагородної ради Народний Герой України – Юрій Бутусов, Герой України Євген Межевікін, Іван Звягін, Володимир Голоднюк та поет Дмитро Лазуткін. За дорученням режисера Ахтема Сеітаблаєва Андрій Шараскін презентував офіційний тизер до фільму «Кіборги». Сталіна Чубенко, мати закатованого проросійськими бойовиками 16-річного патріота, вручила музейникам вишиту власноруч ікону Пресвятої Богородиці. Про тяжкі хвилини життя згадувала так: «Коли мені було тяжко, я молилася і вишивала… Коли ж думала, кому подарувати ікону, відразу згадався музей». Подарунок експонуватиметься біля матеріалів Степана Чубенка.

Потім було частування в музейному кафе, де на гостей чекали запашна випічка, чай, а найголовніше – відверта й щира розмова. Ті, хто пережив втрату, виливали свою наболілу душу і були задоволені, що їх слухають. Почути, потримати за руку, зазирнути в очі – часто саме це так потрібне родинам полеглих. Їх підтримати прибули й відомі волонтери – Діана Макарова, Олена Шевцова, Галина Алмазова, Ніна Белліні та Віра Тимошенко.

Ми дякуємо фундаторам ордену «Народний Герой України» за те, що вони зібрали унікальні родини, які виховали Героїв. За те, що довірили музею провести саме цей захід. Сподіваємося, що такі зустрічі та підтримка родин полеглих стануть доброю традицією – збиратися родинами в День захисника України, а також свята Пресвятої Богородиці, у якої просити оберігати нас від зла, бід, люті, усіляких негараздів.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.