Презентація програми «ПортретиUA»

Новий музейний освітній проект «ПортретиUA» сьогодні презентовано в рамках Всеукраїнського семінару «Реалізація національної ідеї становлення громадянина-патріота України через ціннісний потенціал олімпізму», що проводився на базі музею. Учасники наукового зібрання – представники Олімпійської академії України, НВК «Потенціал», учителі та учні з різних регіонів України. Нову освітню програму презентував один із кураторів проекту Володимир Кримінський. Він детально окреслив мету, зміст, завдання та назвав тему першої сесії, яка триватиме впродовж 2018 р.: «Українці – Праведники народів світу». Саме ці люди, ризикуючи власним життям та життям своїх рідних, рятували євреїв у роки Другої світової війни, опиняючись перед тяжким вибором: загинути чи зберегти життя.

Одним із завдань програми «ПортретиUA» – створити просторову молодіжну спільноту, яка говоритиме про українців – Праведників народів світу, справжніх велетнів духу, адже загальнолюдські цінності та пам’ять були та завжди будуть основою успіху особистого та колективного. Говорити ж про мир і людяність особливо важливо нині, коли в нашій країні триває війна і тисячі українців щодня, дивлячись в обличчя небезпеці, демонструють силу духу та творять добро, бо тільки так можна досягти очікуваного майбутнього.

Учасники презентації переконалися, що про таких людей варто пам’ятати й писати історію, позаяк вони не зламалися в найкритичніших обставинах у часи лихоліття Другої світової війни, здійснили подвиги людяності, залишилися сильними духом та зберегли найцінніше – життя ближнього.

Наприкінці зустрічі юні гості поділилися враженнями та думками від почутого. Свої побажання вони вилили в малюнках та меседжі, основним посилом яких стали слова: мир, свобода, радість та щастя.

Ми запрошуємо молодь узяти участь у цьому освітньому проекті та відкрити нові персоналії нашої історії.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.