Стажування в Китаї

Наш музей є членом Міжнародної асоціації музеїв Другої світової війни, до складу якої входить 70 учасників – представників 36 музеїв Другої світової війни із 13 країн світу: США, Бразилії, Південної Кореї, Японії, Нідерландів, Республіки Білорусь, Росії, Філіппін, Малайзії, Венесуели, Словенії та ін. Під час останньої зустрічі в липні 2017 р. учасники дійшли згоди щодо необхідності розширеної співпраці між музеями Другої світової війни на базі платформи Міжнародної асоціації музеїв Другої світової війни, зокрема обміну науковими дослідженнями, виставками тощо.

Від Секретаріату Асоціації на адресу музею надійшов лист із запрошенням до участі в роботі співробітника музею. Від Меморіалу в Китай делегували провідного екскурсовода Олександра Пастернака. Перебуваючи на стажуванні, науковець уже здійснив переклад і корегування документації та досліджень, присвячених 80-річчю повномасштабної антияпонської війни китайського народу. Він також поділився досвідом із колегами – учасниками обміну з інших країн світу. Стажування в Секретаріаті Асоціації, що дислокується на базі Меморіального музею антияпонської війни китайського народу, запланованe на кілька місяців.

Одним із важливих складників роботи є презентація музейної інституції. 17 жовтня 2017 р. Олександр виголосив доповідь на тему: «Українці в антияпонській війні Китайського народу», ключовою тезою якої стала історія України та участь її народу у Другій світовій війні через призму експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні. Науковець не оминув увагою й проблему людських і матеріальних втрат України, повоєнну ситуацію в країні. Учасникам зустрічі Олександр Пастернак розповів про українців – учасників антияпонської війни китайського народу, матеріали яких представлені в експозиції музею. Доповідь також містила матеріали про історію створення, розвиток та діяльність Меморіалу на сучасному етапі.

Після презентацій та дискусії учасники зустрічі налагоджувати зв’язки для подальшої співпраці між музеями.

Колектив Меморіалу чекає на повернення Олександра, щоб почути його думки та враження від цікавої роботи із зарубіжними партнерами.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.