«93: бій за Україну». Прем’єра фільму

У музеї відбулася презентація повнометражної документальної стрічки «93: бій за Україну». Фільм розповідає про бойовий шлях воїнів 93-ї окремої механізованої Харківської бригади ЗСУ впродовж 2014 р.

Головні герої кінострічки (а їх понад два десятки) — солдати та офіцери бригади. Зокрема, бійці перших хвиль мобілізації — колишній комбриг Олег Мікац та замполіт Олександр Василенко («Тополь»). Відео фільму — це не лише зйомки на професійну кінокамеру. Це й ексклюзивні кадри, зняті бійцями на передовій. Чимало подій розгортається в Авдіївці, Пісках, терміналах Донецького летовища.

Картину створили військовослужбці, їхні друзі та однодумці за підтримки командування бригади. Режисер фільму — професійний кіноматографіст Лідія Гужва, ідея проекту та чимало кадрів картини належать військовослужбовцеві 93-ї ОМБр Вадиму Вейді.

На презентацію завітали командир бригади полковник Владислав Клочков, колишні й теперішні бійці легендарного підрозділу. Вони передали до музею військові артефакти війни на Сході України.

Презентована кінострічка є лише початком кінолітопису бригади, попереду – нові серії проекту.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.