Новини

Білі мухи налетіли, все подвір'я стало білим! На вулиці - зима, у школі - канікули, а ти - вдома.
Так і будеш три тижні нудитися перед комп'ютером або телевізором? Відпочинь нарешті культурно. Адже наш музей - це не просто споруда заввишки 102 метри. Це захоплюючий простір для нових вражень, спілкування та саморозвитку.
Отож, юний друже, ми вже готуємося тебе зустрічати.На зимових канікулах музей запрошує і пропонує:

- "З Новим роком, солдате!" - вечір-спогад (написання привітань та виготовлення подарунків для українських воїнів).
- "Війна. Побут. Атрибут" - музейна реконструкція, в ході якої можна одягнути військову амуніцію та дізнатися, як використовували бійці речі солдатського побуту.
- "Партизанське чаювання" - інтерактивне заняття, на якому ви під розповіді партизанського ватажка скуштуєте чай, який надавав сил народним месникам.
- "Дорогами війни" - історичний квест для старшокласників. Захоплююче дійство по завершенні екскурсії.
- "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії" - для дітей середнього та молодшого шкільного віку. Музейна майстерня з виготовлення паперових птахів. Опановуємо мистецтво орігамі.
- "Польова пошта. Листи з війни" - музейна розповідь про красу традиції листування.
- "Пазли історії" - гра-квест для маленьких відвідувачів, під час якої складаються пазли з фотографій.

Оглядові екскурсії по головній експозиції музею та тематико-реліквійних експозиціях "Трагедія і доблесть Афганістану", "На чужих війнах"; по території Меморіалу "Пам'ятник народний".

Музей працює з 10.00 до 17.00. Вихідний понеділок. Вхідний квиток для школярів - 1грн; для студентів - 5 грн, для дорослих - 15 грн; Екскурсійне обслуговування: для школярів, студентів - 40 грн з групи; для дорослих - 60 грн із групи, сімейний квиток(до 5 осіб) - 40 грн.

Відділ науково-освітньої роботи
Тел.: 285-94-52
Адреса: 01015, Україна, м. Київ, вул. Лаврська, 24
6 грудня
2-4 грудня 2014 року
Столичні учні та студенти долучилися до музейної акції "Листи надії", яку започатковано музеєм на підтримку українських військовослужбовців, що перебувають у зоні АТО. Виготовивши власноруч листівки та написавши листи, учні привітали бійців з Днем Збройних сил України й побажали їм якомога швидше повертатись з перемогою.
29 листопада
До Міжнародного дня інвалідів
"Руками торкатися можна" - інтерактивне заняття для дітей Київського центру профорієнтації дітей-інвалідів.
21 листопада
Учнівська молодь Вищого професійного училища № 33 Святошинського району м. Києва під час музейної розповіді "Визволителі: воєначальники українського походження. Двічі Герой Радянського Союзу генерал-полковник танкових військ А.Г. Кравченко".
14 листопада
Опановуємо разом мистецтво орігамі. Під час інтерактивного заняття "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії".
14 листопада
"Легендарний генерал" - музейна розповідь до 110-ї річниці від дня народження Героя України Кузьми Миколайовича Дерев'янка (для cтудентів міста Києва).
13 листопада
Виїзна зустріч у рамках музейного проекту "Родинна пам'ять про війну. Готовцеви". Марія Федорівна розповіла про дитинство в окупованому Києві, про нелегкі роки відбудови рідного міста. Співробітниця музею привітала М. Готовцеву з 70-річчям визволення України від гітлерівських загарбників, 71-ю річницею визволення Києва.
9 листопада
Під час музейної розповіді "Легендарний генерал" до 110-ї річниці від дня народження Героя України Кузьми Миколайовича Дерев'янка (для курсантів Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій).
31 жовтня.
"Україна. Рік 1944" - історико-документальний репортаж до 70-річчя визволення України від нацистських загарбників для учнів середньої загальноосвітньої школи № 292 Деснянського району м. Києва.
29 жовтня
Учні професійно-технічних навчальних закладів м. Києва під час науково-мистецького вечора "Україна в полум'ї війни", присвяченого 70-річчю визволення України від нацистських загарбників.
28 жовтня
УВАГА !!!
До 70-ї річниці визволення України
від нацистських загарбників у роки Другої світової війни
28 жовтня 2014 р.
у Меморіальному комплексі
"Національний музей історії Великої Вітчизняної
війни 1941-1945 років" - ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Пропонуємо:

- Відвідати головну експозицію музею.
- Долучитися до науково-гуманітарного музейного проекту "Родинна пам'ять про війну".
- Відчути себе пілотом і піднятися на борт транспортного літака Лі-2, відвідати кабіну реактивного винищувача МіГ-23 та посидіти за штурвалом гелікоптера Мі-24 на виставках бойової техніки та озброєння (послуга 5 грн).
- Насолодитися неповторною панорамою Києва з висоти пташиного польоту. Для огляду панорами міста працюватимуть майданчики скульптури "Батьківщина-мати" на висоті 36,6 та 91 м (послуга 50 та 200 грн відповідно).
- Придбати на пам'ять сувеніри в музейній крамничці.
- Відпочити у музейному кафе в колі друзів за філіжанкою запашної кави з домашніми пиріжками (ласощі за прейскурантом кафе, Wi-Fi - безкоштовний).

Вхід до музею 28 жовтня 2014 р. - безкоштовний
Довідки та замовлення екскурсій за тел.: 285-94-52
24 жовтня
Під час міжнародної наукової конференції "БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНУ В 1943-1944 РОКАХ: ВЛАДА, ЗБРОЙНІ СИЛИ, СУСПІЛЬСТВО", присвяченої 70-й річниці визволення України від нацистських загарбників у роки Другої світової війни.
23 жовтня
"Схилимо голови перед визволителями" - виїзне заняття в Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка м. Києва для учнів 7 і 8 класів ліцею № 142 Солом'янському району.
23 жовтня
Учасники науково-практичної конференції пошукових загонів і краєзнавців загальноосвітніх та позашкільних закладів м. Києва "Наступність поколінь" під час Пам'ятної ходи на території Меморіального комплексу.

23 жовтня
О 14.00 на території Меморіального комплексу в рамках науково-практичної конференції пошукових загонів і краєзнавців загальноосвітніх та позашкільних закладів м. Києва відбудеться Пам'ятна хода до 70-річчя визволення України від нацистських загарбників.
О 14.30 у кінолекційному залі головної експозиції - "Наступність поколінь" - науково-практична конференція пошукових загонів і краєзнавців загальноосвітніх та позашкільних закладів м. Києва.
21 жовтня
Під час музейного уроку "Все вище і вище. Родина у небі", присвяченого 70-м роковинам загибелі киянина Героя Радянського Союзу майора Василя Івановича ДОНЧУКА - командира 108-ї розвідувальної авіаційної ескадрильї 7-ї повітряної армії Карельського фронту (для студентів Київського професійного ліцею "Авіант").
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Інститут історії України НАН України, Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" та Національний університет оборони України імені Івана Черняховського 24 жовтня 2014 року проводять
Міжнародну наукову конференцію
"БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНУ В 1943-1944 РОКАХ:
ВЛАДА, ЗБРОЙНІ СИЛИ, СУСПІЛЬСТВО".

Конференція присвячена 70-й річниці визволення України від нацистських загарбників у роки Другої світової війни.

Теми для обговорення:

- Історіографія, джерела та методологія історії України періоду Другої світової війни
- Міжнародні відносини періоду Другої світової війни
- Бойові дії на українському театрі війни
- Нацистський окупаційний режим на території України
- Радянський рух Опору та український самостійницький рух
- Суспільно-політичні та економічні процеси
- Проблеми історичної пам'яті.

У ході конференції передбачається наукова дискусія, обговорення низки актуальних питань комеморативних практик, презентація науково-документального видання "Україна. Хроніка визволення: дослідження, документи, свідчення" й науково-документального видання Т. Вронської та О. Лисенка "Тюремний мартиролог окупаційного режиму: написи на стінах нацистських казематів" .

Початок роботи о 10:00 24 жовтня 2014 р., реєстрація з 9:00.

Місце проведення:

Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років", головний корпус (адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 24).

ОРГКОМІТЕТ
18 жовтня
О 15:00 у Залі Слави головної експозиції Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" відбудеться святковий ритуал "Прийняття Кодексу честі сержанта" за участю представників сержантського корпусу Генерального штабу Збройних Сил України, командування, офіцерського та сержантського складу Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Довідки за тел.: (044) 285-94-52
Чекаємо на Вас!


17 жовтня
Полковник Ю.В. Мамчур - командир 204 бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна в експозиції музею.
17 жовтня
Під час музейного уроку "Меморіал над Дніпром: витоки створення", присвяченого 40-річчю Музею історії Великої Вітчизняної війни, для учнів спеціалізованої школи № 246 м. Києва.
17 жовтня
О 14:00 в 12 залі головної експозиції Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" відбудеться музейний урок "Меморіал над Дніпром: витоки створення", присвячений 40-річчю від дня відкриття Українського державного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років.
Довідки за тел.: (044) 285-94-52
Чекаємо на Вас!
11 жовтня
Благодійна фотовиставка "Дитина з майбутнім" на території Меморіалу.
11 жовтня
Урок мужності до 72-ї річниці створення у Краснодоні Луганської області підпільної молодіжної організації "Молода гвардія" для учнів суспільно-гуманітарної гімназії № 176 Дніпровського району м. Києва.
10 жовтня
Виїзна зустріч у рамках музейного проекту "Родинна пам'ять про війну. Пустовойти" - привітання з ювілеєм (90 років від дня народження) ветерана Великої Вітчизняної війни Т.В. Пустовойт - санінструктора санітарного поїзда № 312.

1 жовтня
Під час проведення історико-мистецького вечора "Музи тоді не мовчали".

30 вересня
Учні загальноосвітньої школи № 184 Дніпровського району м. Києва під час музейної розповіді "Визволителі: воєначальники українського походження. Двічі Герой Радянського Союзу Маршал Радянського Союзу Р.Я. Малиновський".
29 вересня
Урок пам'яті, присвяченийдо 73-ї річниці початку масових розстрілів у Бабиному Яру для учнів спеціалізованої школи № 43 "Грааль" Солом'янського району м. Києва.
Колектив Меморіального комплексу запрошує
учнівську молодь взяти участь у наступних заходах:

- "Війна. Побут. Атрибут" - музейна реконструкція (для учнів старшого і середнього шкільного віку)


- "Музей: перше знайомство з експонатом (фронтові листи)" - музейне заняття для дітей молодшого шкільного віку
- "Пам'ять про війну" - виїзні заняття в навчальних закладах до знаменних дат і ювілеїв (з використанням музейних колекцій)
- "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії" - інтерактивне заняття для учнів середнього шкільного віку
- "Дорогами війни" - військово-історична гра-квест для середнього та старшого шкільного віку

- "Визволителі: воєначальники українського походження" - музейні розповіді про видатних воєначальників, чиї долі пов'язані з Україною у роки війни (М.Ф. Ватутін, К.М. Дерев'янко, П.Ф. Жмаченко, М.П. Кирпонос, Р.Я. Малиновський, П.С. Рибалко, І.Д. Черняховський та інші)
Попереднє замовлення на участь у заходах за тел.: (044) 285-94-52
Чекаємо на Вас!
25 вересня
Учасники музейного уроку "Перше знайомство з експонатом: фронтові листи"
22 вересня
День партизанської слави, під час проведення "Партизанського чаювання" в залах музею
23 вересня
"Із традиціями в майбутнє" - посвята в гімназисти учнів гімназії "Академія" Святошинського району м. Києва.
19 вересня
Під час проведення мітингу учасників Маршу миру.
УВАГА!
Меморіальний комплекс розпочинає формування та форматування спільноти "Друзі Музею".
Спільнота має за мету розширити коло відвідувачів з мотивацією відвідування музею, заохотити постійних відвідувачів, а також залучити позабюджетні кошти для реалізації нових проектів.
Програмою членства у спільноті передбачено участь різних вікових та соціальних груп: дітей, учнівської молоді, студентів, дорослих людей, родин та людей з особливими потребами.
Членство у спільноті "Друзі музею" очікує двосторонню зацікавленість як із боку членів - участь та підтримка музейних проектів, у тому числі й матеріальна, так і з боку музею - безкоштовний вхід або знижки на квитки, безкоштовне паркування, інформування та ексклюзивні запрошення на музейні заходи, доступ до музейної бібліотеки, індивідуальні наукові консультації тощо.
Зазначимо, що впродовж багатьох років спільнота "Друзі Музею" фактично існує, низка закладів здійснює підтримку, плідно співпрацює з Меморіальним комплексом, зокрема: Міністерство оборони України, Міністерство Внутрішніх Справ, Національна гвардія України, Державна служба архівів України, Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам'яті, Українська Спілка ветеранів Афганістану, Організація ветеранів України, Національна спілка фотохудожників, видавництва "Аеростат" та "Мистецтво". До виховної роботи зі школярами та студентами долучилися міське та районні управління освіти державної адміністрації м. Києва. Особливо активно до неї залучаються учні і викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Військового ліцею імені Івана Богуна, Києво-Печерського ліцею № 171 "Лідер", Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "КПІ", Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.
Всебічну інформаційну підтримку Меморіалу забезпечують:
Український центр розвитку музейної справи, Lucky Net, радіостанція "ЕРА", Перший Національний канал України, ТРК "Культура" й "Київ", журнали "Архіви України", "Іменем Закону", "Країна знань", "Камуфляж", газети "Ветеран України", "Народна армія", "Робітнича газета" та інші.

Окремо відзначаємо прізвища осіб та назви організацій, які здійснили благодійні внески у грошових коштах, необхідних матеріалах, передали коштовні раритети тощо:
- Богарт Мартін (Королівство Бельгія);
- Корпорація "Оболонь" (м. Київ);
- Миронишини Світлана та Ірина (м. Коломия);
- Шатохіна Олександра (м. Київ);
- Шевчук Всеволод (м. Київ).

Колектив Меморіального комплексу висловлює щиру вдячність партнерам, жертводавцям та меценатам. Сподіваємося, що шляхетні традиції вітчизняного благодійництва будуть підтримані та продовжені. Запрошуємо всіх охочих до членства у спільноті "Друзі Музею".
14 вересня
Музейна розповідь на тему «Визволителі: воєначальники українського походження. Двічі Герой Радянського Союзу генерал-полковник П.С. Рибалко» для учнів Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
6 вересня


"Священний обов'язок" - складання присяги на вірність українському народові курсантами 2-го курсу Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".5 вересня
5 вересня 2014 р. в Меморіальному комплексі "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років" відбулося відкриття виставки "Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни".
До створення проекту долучилися: Національний музей історії України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей однієї вулиці, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих, Музей "Православна Україна" Київської Митрополії УПЦ, Центральний державний архів України (м. Київ), Центральний державний кінофонофотоархів України імені Г.С. Пшеничного, Всеукраїнське громадське об'єднання "Союз "Народна пам'ять".
Виставка ставить за мету ще раз акцентувати увагу на антилюдському, антигуманному характері воєн, застерегти від невиваженості, популізму, а також закликати до єдності, консолідації, взаєморозуміння, обов'язку берегти мир.
На заході виступили міністр культури України Є.М. Нищук, директор Інституту історії України НАН України академік В.А. Смолій, директор Українського інституту національної пам'яті В.М. В'ятрович, керівник відділу культури Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Дірк Лехельт.
Усіх, хто був присутній на заході й мав можливість ознайомитися з виставкою, об'єднала одна думка: тільки спільними зусиллями всього людства, єдністю народу України можна зберегти мир.
Як посланці доброї волі зметнулися в небо голуби та повітряні кульки кольорів Державного прапора України із закликом до всіх людей підтримати Україну, український народ у його прагненні до Миру.
Запрошуємо всіх відвідати виставку.
5 вересня
5 вересня 2014 року о 12 годині в головному корпусі Меморіального комплексу відбудеться презентація виставкового проекту "Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни", приуроченого до 100-річчя від початку Першої та 75 - річчя від початку Другої світових воєн. До його створення долучилися: Національний музей історії України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей однієї вулиці, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих, Музей "Православна Україна" Київської Митрополії УПЦ, Центральний державний архів громадських об'єднань України, Центральний державний історичний архів України, м. Київ, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного, Всеукраїнське громадське об'єднання "Союз "Народна пам'ять".
Два наймасштабніших збройних конфлікти ХХ століття принесли світові руїну, спустошення, смерть, забравши життя 75 млн людей. На вістрі геополітичних інтересів держав-завойовників обидва рази опинялася Україна, щоразу українці воювали за чужі інтереси, під чужими прапорами, воювали нарізно, а то й узагалі один проти одного. Обидві війни мали спільні точки дотику. Якщо не ставити дати подій, то можна заблукати в часі, настільки спірально відбувалися ці бойовища. Навіть найвизначніші місця боїв на українській землі співпадали географічно із зсувом у часі на чверть століття.
Саме ці тези й унаочнені виставкою, що складається з прологу, основної частини та епілогу. В її основі - автентичні пам'ятки, більшість із яких експонується вперше. Серед героїв виставки - генерал Семен Краснопєвцев, командир партизанського з'єднання Сидір Ковпак, сержант Григорій Дахненко, червоноармієць Захарій Остапенко, на долю яких випало дві світові війни. Відвідувачі зможуть побачити фото зруйнованої у Першу світову церкви в Дюнкерку на півночі Франції, знищеного 9 серпня 1945 року ядерним вибухом католицького собору Уракамі в японському місті Нагасакі, культові предмети із зруйнованого в 1941 році Успенського собору Києво-Печерської лаври, Біблію видання першої чверті ХIХ ст.
Завершує виставковий проект фотолітопис подій 2013-2014 років, які відбувалися на Майдані, у Криму, а тепер розгортаються у південно-східних регіонах, де Україна веде нерівний бій за власне місце серед суверенних держав і народів.
Будь-яка війна - це апокаліпсис, смертельний хаос. Рядки із щоденника майбутнього відомого українського письменника Олеся Гончара, датовані 28 липня 1944 року, стверджують: "…Тільки диявол, нечистий дух, міг так по-демонськи спотворити, знівечити коротке людське життя, наповнити його стражданнями, яких би вистачило для сотень поколінь роду людського".
Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. Її мета - ще раз акцентувати увагу на антигуманному характері воєн, застерегти від нових апокаліпсисів, закликати до єдності, консолідації, взаєморозуміння, миру. Миру прагне і Україна…
1 вересня
Учасники уроку миру та єднання "Україна - єдина країна".
Родина з міста Конотоп під час інтерактивного заняття "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії".
30 серпня
О 15.00 у головній експозиції Меморіального комплексу - "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії" - інтерактивне заняття для дітей та батьків.
Дорогі освітяни, студентство, школярі!
Колектив Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років" має честь привітати шановну освітянську спільноту з Днем знань та початком нового навчального року!
Щиро зичимо всім миру, міцного здоров'я, наснаги та успіхів в роботі, навчанні, самовдосконаленні, у всіх починаннях. Принагідно нагадуємо, що, за доброю традицією, 1 вересня в Меморіальному комплексі - ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ для учнівської молоді. Тож запрошуємо всіх охочих бути нашими шановними гостями!

Для школярів молодших та середніх класів пропонуємо:
- дізнатися, як у далекі роки Великої Вітчизняної війни їхні прадіди виборювали свободу та незалежність України;
- відчути себе захисниками Вітчизни - вдягнути солдатські плащ-намет та пілотку, власноруч зібрати речовий мішок, напитися води із фляги;
- переглянути фільм "Ми часто грали у війну".

Для учнів старшого шкільного віку пропонуємо:
- взяти участь у військово-історичній грі-квесті "Дорогами війни";
- ознайомитися з біографічними нарисами про видатних воєначальників, чиї долі пов'язані з Україною у роки війни: П.С. Рибалка, М.П. Кирпоноса, М.Ф. Ватутіна, І.Д. Черняховського, П.П. Жмаченка, Р.Я. Малиновського, К.М. Дерев'янка та інших;
- переглянути фільм "Визволення України від гітлерівських загарбників".

Усім відвідувачам Меморіального комплексу пропонуємо:
- насолодитися неповторною панорамою Києва з висоти пташиного польоту. Для огляду панорами міста працюватимуть майданчики скульптури "Батьківщина-мати" на висоті 36,6 та 91 м (послуга 50 та 200 грн відповідно);
- відчути себе пілотом і піднятися на борт транспортного літака Лі-2, відвідати кабіну реактивного винищувача МіГ-23 та посидіти за штурвалом гелікоптера Мі-24 на виставках бойової техніки та озброєння (послуга 5 грн);
- придбати на пам'ять сувеніри в музейній крамничці;
- здійснити прогулянку територією Меморіалу та послухати незабутні пісні фронтової доби;
- у музейному кафе в колі друзів за філіжанкою запашної кави згадати улюблені художні кінострічки про війну (ласощі за прейскурантом кафе).

Вхід до музею 1 вересня 2014 р. для учнівської молоді - безкоштовний
Замовлення екскурсій та музейних занять за тел.: (044) 285-94-52
Чекаємо на Вас!

11 липня
Під час проведення виїзного музейного заняття "Долі дітей війни" в дитячому таборі "Хвиля" Деснянського району м. Києва
28 червня


У День Конституції України на території Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" у вечірній час відбувся унікальний захід - освітлення монумента "Батьківщина-мати" в синьо-жовті кольори національного прапора. Світлове дійство супроводжувалося виступом популярних українських виконавців. Учасниками святкових урочистостей стали тисячі киян та гостей столиці.
28 червня

УВАГА !!!

До Дня Конституції України

28 червня 2014 року

на території Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років"

з 18:00 до 23:00


Відбудеться унікальний захід - освітлення монумента "Батьківщина-мати" в синьо-жовті кольори національного прапора.

Очікується також підсвічування скульптурних композицій Меморіального комплексу.

Захід супроводжуватиметься святковим концертом за участю популярних українських музикантів: Сестер Тельнюк, гурту "Гапочка", 5Vymir, O.Torvald, Десь Там та Марії Чеби.

Дійство відбуватиметься за сприяння Міністерства культури України, СП "Комора", Астрон-Груп, мистецької групи PROD, МГО "Мистецька Платформа", Сенсімо Фестиваль та інших.

Запрошуємо Вас стати учасником святкових урочистостей.

Мета заходу: консолідувати суспільство та засвідчити його єдність навколо споконвічних цінностей, використовуючи новітні технології в поєднанні із сучасним українським мистецтвом.

З питань акредитації ЗМІ звертатися: +38093479282 marussyk@gmail.com
22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні


УВАГА !!!

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 червня 2014 р.

у Меморіальному комплексі "Національний музей історії Великої Вітчизняної

війни 1941-1945 років" - ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ


Пропонуємо:

- Відвідати головну експозицію музею.

- Долучитися до науково-гуманітарного музейного проекту «Родинна пам'ять про війну».- Відчути себе пілотом і піднятися на борт транспортного літака Лі-2, відвідати кабіну реактивного винищувача МіГ-23 та посидіти за штурвалом гелікоптера Мі-24 на виставках бойової техніки та озброєння (послуга 5 грн).

- Придбати на пам'ять сувеніри в музейній крамничці.

- На території Меморіального комплексу послухати пісні фронтової доби.

- У музейному кафе в колі друзів за філіжанкою запашної кави з домашніми пиріжками згадати улюблені художні кінострічки про війну (ласощі за прейскурантом кафе).


Вхід до музею 22 червня 2014 р. - безкоштовний

Замовлення екскурсій за тел.: 285-94-52
21 червня
О 10:00 на головній площі Меморіалу - "Нащадки ратної слави" - урочистості з нагоди випуску молодих офіцерів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України й Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". У добру путь!
Під час літніх канікул 2014 року Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації та районних управлінь освіти в місті Києві пропонує для літніх шкільних таборів відпочинку такі заходи:

- оглядові екскурсії головною експозицією Меморіального комплексу;
- музейні зустрічі "Долі дітей війни".


Учні літніх шкільних таборів відпочинку Дарницького, Дніпровського, Деснянського та Печерського районів м. Києва під час відвідування музею.

28 травня
Учні Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ під час музейної розповіді "Визволителі: воєначальники українського походження. Двічі Герой Радянського Союзу генерал армії І.Д. Черняховський".
28 травня
Учні Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ під час театралізованого партизанського чаювання.
28 травня
Учні Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ - учасники історичного квесту "Дорогами війни".
28 травня
Учні Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ під час музейної зустрічі "Родинна пам'ять про війну. Вербицькі".
17 травня
Під час проведення міжнародної мистецької акції "Ніч музеїв" ("The Night of Museums")
8 та 16 травня
8 та 16 травня 2014 року відбулися традиційні, надзвичайно популярні музейні заняття "Перше знайомство з експонатом: листи з війни", що проводяться для учнів молодших і середніх класів. Інтерактивними складовими цих занять є: формування вміння висловити своє враження від музею, воєнних подій та їхніх учасників в епістолярній формі, а також складання власних листів у вигляді фронтового листа- трикутника.

Із листів київських школярів:

"Мені дуже шкода, що стільки мирних громадян померло, що стільки сіл спалено! Моя прабабуся воювала, керувала літаком. Вона вижила, і коли я народилася, то усі мої вісім років розповідала про ці жахіття. А такого, про що я в музеї дізналася, бабуся ніколи не розповідала! Мої батьки зараз кажуть, що може бути війна!!! Але я цього не хочу!"

м. Київ, учениця 5 класу.


"Рідний тату, напевно, зараз найважче захищати Донбас. Де ти? Чому так далеко? Я твій останній лист у рамку поставила, тепер дивлюся й бачу тебе. Найніжніше почуття - це любов, тому, ступаючи по кривавих дорогах, знай: любов моя, мами і Богдана буде тримати тебе, і ти будеш жити, будеш.
Тату, я чекатиму тебе чи листа, і ти прилети до мене, хоча б листом. Люблю!"

м. Київ, учениця 6 класу.

УВАГА !!!
До Міжнародного дня музеїв
17 травня 2014 р. з 17:00 до 20:00
"Ніч музеїв" ("The Night of Museums") - міжнародна мистецька акція, започаткована в 1999 році за ініціативою Міністерства культури Франції. "Ніч музеїв" покликана допомогти музеям та галереям світу максимально розкрити свій потенціал, привернути увагу молоді до світових скарбів, розширити коло знавців та шанувальників історичних, культурних і мистецьких цінностей.
У рамках європейського проекту "Ніч музеїв" Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" запрошує:

- Виявити свою громадянську позицію, взяти участь у флешмобі "Хвилина мовчання"

О 18:00 усі відвідувачі на території Меморіального комплексу (за звуковим сигналом) візьмуться за руки й разом створять ланцюг "миру та єднання". На тлі ударів метронома, що символізує биття серця, пролунають слова: "У роки Другої світової війни Україна втратила майже 10 мільйонів своїх синів і дочок. Якщо кожного загиблого вшанувати хвилиною мовчання, то 15 років пануватиме тиша… Пам'ятаймо! Ні війні!". Упродовж усього дня на території Меморіалу звучатиме оголошення із запрошенням узяти участь у флешмобі 17 травня о 18:00 (з урахуванням погодних умов).

- Відвідати музейну екскурсію "Музейні раритети в новому світлі"

Для невеличких груп відвідувачів у затемнених залах музею пропонується розповідь про окремі музейні предмети, історію їхнього надходження до Меморіалу, використання та музейного зберігання. Наприклад, про німецьку зброю, передану митницею України (зал № 1); залишки літака ДБ-З, що були підняті з 5-метрової глибини болота (зал № 2); оригінальну капітанську каюту есмінця "Сообразительный" (зал № 5); медичні інструменти Святителя Луки Кримського (В.Ф. Войно-Ясенецького) - великого подвижника православної церкви ХХ століття, визначного вченого-хірурга (зал № 9); Біблію рядового Арсена Чумака, яка вберегла воїна в роки війни (зал № 12); перепустку на американський лінкор "Міссурі", на якому українець генерал Кузьма Дерев'янко поставив крапку в Другій світовій війні, підписавши від імені СРСР Акт капітуляції Японії (зал № 13) тощо (за попереднім записом).

- Зробити незабутній "фронтовий портрет"

Під час фотосесії відвідувачам буде запропоновано приміряти зразки військової форми воєнного часу (послуга - 30 грн).

- Насолодитися неповторною панорамою вечірнього Києва з висоти пташиного польоту

Для огляду панорами міста працюватимуть майданчики скульптури "Батьківщина-мати" на висоті 36,6 та 91 м (послуга 50 та 200 грн відповідно).

- У музейному кафе в колі друзів за філіжанкою запашної кави з домашніми пиріжками згадати улюблені художні кінострічки про війну (ласощі за прейскурантом кафе).

- Скуштувати справжньої солдатської каші (безкоштовно).

- Відчути себе пілотом і піднятися на борт транспортного літака Лі-2, відвідати кабіну реактивного винищувача МіГ-23 та посидіти за штурвалом гелікоптера Мі-24 на виставках бойової техніки та озброєння (послуга 5 грн).

- Придбати на пам'ять сувеніри в музейній крамничці.

- Здійснити вечірню прогулянку територією Меморіалу та послухати незабутні пісні фронтової доби.

Вхід до музею з 17:00 до 20:00 безкоштовний
Додаткова інформація за тел.: 285-94-52


Колектив Меморіалу бажає Вам яскравих вражень та приємного відпочинку Чекаємо на Вас!
15 травня
До Міжнародного дня медичних сестер - тематична зустріч "Професія на всі віки". За участю представників Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України, Київської міської ради профспілки працівників охорони здоров'я, учнівської молоді Київського медичного коледжу № 3, Київського медичного коледжу ім. П. І. Гаврося, Першого Київського медичного коледжу, школи №91 м. Києва.
14 травня
На презентації фільму "В огонь, за Родину" - про участь казахстанців у визволенні України від нацистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. За участю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні Заутбека Каусбековича Турісбекова та представників дипломатичного корпусу.

ДО ДНЯ ПЕРЕМОГИ МУЗЕЙ ПРОПОНУЄ НИЗКУ ЗАХОДІВ:
- "Переможцям - слава, загиблим - пам'ять, країні - єднання" - військово-патріотичні збори учнівської молоді м. Києва. Спільно із Всеукраїнською громадською організацією "Громадський рух за майбутнє" (6 травня)
- "Ту славну весну не забути повік!" - урочистості з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. За сценарним планом Київської міської державної адміністрації (9 травня)
- "Не заростуть людські стежини до святинь Великої війни" - день відкритих дверей (9 травня)
- "Берегині українського роду" - пам'ятна зустріч до Дня матері (11 травня)
- "Професія на всі віки" - тематична зустріч до Всесвітнього дня медичної сестри (15 травня)

У рамках комплексної програми для учнівської молоді:

- "Привітаймо ветерана!" - музейне заняття для учнів молодшого шкільного віку
- "Пам'ять про війну" - виїзні заняття з використанням музейних колекцій
- "Добридень, музею!" - інтерактивне заняття для учнів молодшого шкільного віку
- "Музей: перше знайомство з експонатом (листи з війни)" - інтерактивне заняття для учнів середнього шкільного віку
- "Пазли історії" - гра-квест
- "Війна. Побут. Атрибут" - музейна реконструкція для учнівської молоді старшого шкільного віку
- "Дорогами війни" - історичний квест

У рамках комплексної програми для військовослужбовців:

- "Священний обов'язок" - складання присяги на вірність Україні
- "Нащадки ратної слави" - урочисті збори та випуски офіцерів

Довідки та замовлення за телефоном: (044) 285-94-52
УВАГА!
9 травня
"Не заростуть людські стежини до святинь Великої війни" - день відкритих дверей до 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років
8 травня
О 10.00 у головній експозиції Меморіального комплексу відбулася урочиста церемонія спецпогашення художнього поштового конверта з оригінальною маркою "Євген Березняк. 1914 - 2014", присвячена 100-річчю від дня народження Героя України генерал-майора Є.С. Березняка, за участю сина Героя - В.Є. Березняка, в.о. першого заступника генерального директора Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" - Р.М. Стасіва, представників Міністерства оборони України, громадськості, засобів масової інформації.
7 травня
Урочисті збори та святковий концерт із нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Спільно з Державною службою у справах інвалідів та ветеранів України. За участю Першого віце-прем'єр-міністра України В.Г. Яреми.

6 травня
Під час військово-патріотичних зборів учнівської молоді м. Києва "Переможцям - слава, загиблим - пам'ять, країні - єдність".

Під час пам'ятної зустрічі з Героями Радянського Союзу І.І. Селіфоновим та Ю.В. Курліним. Урочистості відбулися з нагоди 80-річчя від дня запровадження звання Героя Радянського Союзу.
16 квітня
О 15.00 у головній експозиції Меморіального комплексу - пам'ятна зустріч з нагоди 80-річчя від дня запровадження звання Героя Радянського Союзу
11 квітня
Власними руками - гуртківці Київського Палацу дітей та юнацтва під час інтерактивного заняття "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії".
11 квітня
Ушанування героїчного минулого України та її уславлених синів учнями Суспільно-гуманітарної гімназії № 176 м. Києва (до 80-річчя від дня заснування звання Героя Радянського Союзу).
11 квітня
О 16.00 у головній експозиції Меморіального комплексу - "Журавлик Хіросіми - птах, що здійснює мрії" - інтерактивне заняття для гуртківців Київського Палацу дітей та юнацтва
8 квітня
О 10.30 у головній експозиції Меморіального комплексу - "Пам'ять заради майбутнього" - меморіальна зустріч представників територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Києва до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів.
24 березня 2014 року на 77 році життя завершився земний шлях генерал-лейтенанта прикордонних військ, кандидата історичних наук, заслуженого працівника культури України, колишнього генерального директора Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" Олександра Сергійовича Артемова.
Більшу частину життя О.С. Артемов присвятив службі в Прикордонних військах. Від рядового до генерала пройшов він дозорними стежками Білорусії, Середньої Азії, України. Брав участь в афганській війні, має бойові нагороди.
У 1994 - 2010 роках О.С. Артемов очолював Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років". Під його керівництвом музей посів чільне місце в ряду відомих музейних осередків України та світу, здобув статус Національного.
Усі, хто працював разом з Олександром Сергійовичем, відчували на собі його душевність, людяність, доброту, усебічну і безкорисну допомогу.
Висловлюємо сердечне співчуття рідним і близьким О.С. Артемова та сумуємо разом з ними. Вічна пам'ять Генералу, Музейнику і світлій Людині!

Колектив Меморіального комплексу
Учні шкіл м. Києва, Київської та Житомирської областей - відвідувачі виставки "З ім'ям Тараса - до Перемоги!"


27 березня
Курсанти Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету України "КПІ" - учасники музейного уроку, присвяченого 100-річчю від дня народження Героя України генерал-майора Є.С. Березняка.
13 березня
Юні відвідувачі на музейному уроці вшановують пам'ять про Героя Радянського Союзу Семена Васильовича Руднєва - комісара Сумського партизанського з'єднання.
13 березня
Студенти Київського коледжу зв'язку - учасники засідання Клубу історичних знань "Українські фронти на державному кордоні СРСР".
Лист-заклик до діячів української культури

Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
Тарас Шевченко
В умовах неприхованого наступу російського Кремля на унітарність і суверенітет України колектив Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" не може залишатися байдужим.
Час діяти! Використовуючи увесь багатющий арсенал набутків української поліетнічної культури, ставаймо її комунікаторами, пропагуймо національну ідею та державницький дух. Настав час усім нам зцементувати всі можливості культурно-освітніх інституцій; викристалізувати свої життєві позиції, увесь гуманітарний набуток людства; сказати рішуче "Ні!" цим ганебним діям, спрямованим проти всього українського народу. Україна має бути єдиною та неподільною. Будьмо разом, єднаймося! Давайте викарбуємо на скрижалях історії як заповідь, як молитву, як неспростовну істину - своєрідну відповідь на пророчі слова Тараса Шевченка: "Борімося - поборемо! Нам Бог помагає! За нас правда, за нас слава! І воля святая!".

До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Меморіальному комплексі створено виставку "З ім'ям Тараса - до Перемоги!". В основі виставкового проекту - близько 70 експонатів. Це плакати із серії "Гнів Шевченка - зброя Перемоги", "Будяки та кропива - а більше нічого не виросте над вашим трупом!..", "Не уникнути гітлерівським людожерам справедливого суду народів", "Оживуть степи, озера..." відомих українських художників, графіків В.І. Касіяна, І.М. Плещинського, О.М. Довгаля, П.І. Кодьєва. Фронтова періодика зі статтями про Шевченка, "Кобзарі" та інші друковані твори Шевченка воєнного часу, документи фронтовиків Героїв Радянського Союзу на прізвище "Шевченко", сповіщення про загибель воїнів Шевченків, а ще довоєнне видання, що належало Герою Радянського Союзу генералові М.П. Кирпоносу - командувачу Південно-Західного фронту, унікальні видання творів Т.Г. Шевченка 1860-1946 років з особистої бібліотеки Митрополита Київського і всієї України Володимира.

До 25-й річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан у Меморіальному комплексі створено фотовиставку "Афганістан… 1979 - 1989", яка розповідає про участь обмеженого контингенту в неоголошеній пекельній війні.
Джерельною базою виставки, яка налічує 64 світлини, є фотодокументи з фондозбірні Меморіального комплексу. Автори світлин - радянські та іноземні фотокореспонденти, офіцери, яким довелося виконувати військовий обов'язок в Афганістані. Зокрема, уперше демонструються фото, авторами яких військовослужбовці С.В. Буковський та В.Й. Комар. Значну частину виставки займають аматорські фото. Основу експозиційної площі складають світлини фотокореспондентів газет "Комсомольская правда" - В.І. Некрасова, "Известия" - О.Ф. Секретарьова, "Красная звезда" - О.С. Єфімова та фотокореспондента фотохроніки ТАРС Г.Б. Надєждіна.
Очима кореспондентів відвідувачі побачать Афганістан, його жителів, їхні звичаї, побут та культуру.
Для послідовного відтворення подій в Афганістані у 1979-1989 роках світлини розміщені за хронологією й відображають участь у цих подіях представників різних родів радянських військ та військових спеціалістів.
Виставка переконує, що будь-яка війна - це смерть, каліцтво, вона "вдягає" в журбу тисячі материнських сердець як на Батьківщині, так і по той бік Гіндукушу. У війни холодні очі, власний рахунок, своя безжальна арифметика...
Емоційного забарвлення виставці надають п'ять плакатів до виставкових проектів, які здійснювалися в реліквійних експозиціях "Трагедія і доблесть Афгану" і "На чужих війнах", та два плакати, створені для цієї виставки.

16 лютого

Члени різних гуртків Київського Палацу дітей та юнацтва під час проведення квесту "Дорогами війни"

15 лютого

О 10.30 на території Меморіального комплексу та в тематичній реліквійній експозиції "Трагедія і доблесть Афгану" - зустріч побратимів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
Контактний телефон: (044)285-94-52

14 лютого

Нагородження та вшанування учасників бойових дій на території інших держав особовим складом Управління державної охорони України

8 лютого

Під час урочистих зборів ветеранів - учасників бойових дій в Афганістані

24 січня

"Голокост очима дітей" - учні гімназії імені Степана Васильченка м. Ічня Чернігівської області відтворили свої враження від виставки у малюнках.

24 січня

24 січня у виставковому залі головного корпусу Меморіального комплексу була відкрита виставка "Голокост очима дітей". Вона створена до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Цей день був запроваджений 1 листопада 2005 р. рішенням Генеральної Асамблеї ООН і відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 р. Червона армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.
Основу виставки становлять учнівські творчі роботи, надіслані до Українського центру вивчення історії Голокосту на Міжнародний конкурс учнівських робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського. Не залишать байдужими відвідувачів серії малюнків Альони Довжик, Ольги Радченко, Олени Булгакової, Валентини Куліш, роботи Ольги Новак та Іллі Адашкевича, Ірини Демидик, Любові Артюхової, Катерини Пікінер та інших.

17 січня

Об 11.00 у головній експозиції Меморіального комплексу - "Священний обов'язок" - складання військової присяги на вірність українському народові військовослужбовцями Управління державної охорони України.

17 січня

О 10.00 у головній експозиції Меморіального комплексу відбудеться заняття "З Новим роком, солдате!" на основі однойменної реліквійно-художньої виставки.

Гості Меморіального комплексу у період новорічних та різдвяних свят.

27 грудня

Учнівська молодь Економіко-правового коледжу м. Києва під час проведення заходу "Родинна пам'ять про війну. Збанацькі" - до 100-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу командира партизанського з'єднання імені Щорса Ю.О. Збанацького.

21-22 грудня

Учасники інтерактивних занять "З Новим роком, Солдате!" на основі однойменної реліквійно-художньої виставки напередодні новорічних свят.
18 грудня

18 грудня 2013 року в увідному залі головної експозиції відкрито реліквійно-художню виставку "З Новим роком, Солдате!". На ній представлено близько 80 тематичних музейних предметів, зокрема, поштові картки, фронтові листи, листівки, новорічні вітання командування, газети, малюнки воєнного часу, що розповідають про святкування Нового року у фронтових умовах.

10 грудня

Быковня. Археология преступления10 грудня у виставковому залі головного корпусу Меморіального комплексу відбулося відкриття фотовиставки "Биківня. Археологія злочину" польського фотографа Максиміліана Рігамонті. Представлені на виставці світлини відображають роботу польсько-української експедиції під керівництвом видатного археолога професора Анджея Коли у травні 2011 року в Биківнянському лісі під Києвом, де знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій кінця 30-х - початку 40-х років.
Серед похованих у Биківні - 1 980 польських громадян, знищених за ухвалою Особливої трійки НКВС, відповідно до рішення Політбюро ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940 року.
У ретроспективному фокусі фотодокументи ілюструють трагедію понад 70-річної давнини.
Організаторами виставки виступили: Національний Центр Культури (Варшава), Консульський відділ Посольства Республіки Польща в Києві, Польський Інститут у Києві, Прес-клуб Польща за сприяння Міністерства культури України та Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років".
У відкритті виставки взяли участь керівники Міністерства культури України, представники польських дипломатичних та громадських установ, історики, журналісти, cпівробітники музеїв м.Києва.
У виступах підкреслювалося, що біль за жертвами тоталітаризму, упокоєних у Биківнянських могилах, єднає українців і поляків, бо це - спільний некрополь, спільна пам'ять, що зміцнює прагнення народів України і Польщі будувати цивілізоване майбутнє, де найвищою суспільною цінністю є людина, її життя, її права і свободи.
Виставка "Биківня. Археологія злочину" працюватиме до 12 січня 2014 року.

Довідка:
Анджей Кола - професор археології Торунського університету (Польща). У 1997-1999 роках очолював групу археологів, які проводили розкопки на території нацистського табору Белжец. Протягом 2000-2001 років керував розкопками на території табору Собібор. У 2001, 2006, 2007, 2011 роках за ініціативи Інституту Національної Пам'яті в Польщі здійснював дослідження в Биківні.
Максиміліан Рігамонті - відомий польський фотограф, член Прес-клубу Польща. Працював у відділах новин польських журналів Newsweek Polska, Wprost Weekly, Dziennic Polska Europa Swiat. У 2011 році супроводжував експедицію професора А.Коли в Биківню. Відзняті там світлини стали основою виставки "Биківня. Археологія злочину". Виставка була представлена у Варшаві під патронатом Президента Республіки Польща. Один із знімків проекту "Биківня. Археологія злочину" став фотографією року конкурсу Grand Press Photo 2012.

Оголошення

Останнім часом Києвом поширюються об'яви про купівлю нагород періоду Великої Вітчизняної війни нібито для музею історії Великої Вітчизняної війни.
Керівництво Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" офіційно заявляє про свою непричетність до подібних оголошень і закликає громадян украй обережно ставитися до пропозицій приватних осіб.

Україна. Війна. Власна пам'ять

Родинна пам'ять про війну

ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНИЙ МЕРИДІАН

Історія великих страждань

Київські адреси сповіщень про загибель

Хроніка визволення

Військово-історичний календар

Миттєвості війни

Україна у другій світовій війн

Листи 41-го шукають своїх адресатів

Допоможіть знайти

Непрочитані листи 1941-го

Київ очима ворога