Історичне відео
Пам’ять про жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він започаткований на спомин про звільнення 27 січня 1945р. радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, Польща). У музеї відбулися пам’ятні заходи. В основі тематичного відеоролика – малюнки Зіновія Толкачова та фотографії з фондозбірні музею.

Остарбайтери

18 січня 2017р. відзначено 75-ту річницю від початку вивезення населення України на примусові роботи до Німеччини. 18 січня 1942р. з Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із 1117 робітниками. Усього з України вивезли близько 2,4 млн остарбайтерів (східних робітників). В основі тематичного відеоролика – матеріали з фондозбірні музею.

Пишемо історію

Наукові співробітники музею спільно з «Мультимедійною платформою іномовлення України “UA|TV” » реалізовують телевізійний проект «Пишемо історію», присвячений маловідомим та дискусійним питанням історії України у Другій світовій війні. Програми транслюються у різних країнах багатьма мовами світу. Відео за участі музейників можна переглянути тут.

Митрополит Андрей Шептицький
Карпатський рейд Ковпака: правда і міфи
Повітряні аси Другої світової
Правда про ленд-ліз
Рух спротиву в Україні в 1941-1945
Пишем историю. Черная пехота
Звільнення Києва
Плакатна війна
«Звіробій» Котін
Українська греко-католицька церква. Час випробувань | Пишемо історію
Святитель Лука Войно-Ясенецький | Пишемо історію
Ніл Хасевич: відомій і невідомий | Пишемо історію
Діти і війна | Пишемо історію
Битва за Дніпро | Пишемо історію